ЧЕЛОПЕК: АКЦИЈА МИЛОСРЂА У СУСРЕТ ВАСКРСУ

Припремајући се да дочекамо и у радости прославимо, Празник над Празницима, Васкрсење Христово, са благословом нашег Владике а покровитељством Добротворне организације ''Тројеручица'' Епархије зворничко-тузланске, пододбор при парохији Челопек/Цер, спровео је још једном акцију Корпа милосрђа и хришћанске солидарности.

Током Часног поста, припремајући се постом и молитвом за Празник Васкрсења, парохијани челопечких парохија обогатили су се дјелима милосрђа и солидарности са ближњима!

На празник Велики Петак,наши богослови и чланице пододбора ДОТ, обишли су девет породица у насељима, Челопек, Улице, Економија и Цер, којима су уручили прикладне прехрембено-хигијенске пакете и пакете гардеробе, који су прикупљени у маркетима на простору наших парохија, а даром наших парохијана и доброчинитеља. У скопу ове акције, неколико парохијана и чланица пододбора ДОТ из Цера прикупило је средства у вредности више стотина марака, са којима су обезбједили двије батерије за електрична инвалидска колица  нашем парохијанину Драгану, који страда и пати од инвалидитета.

У име наше Свете Цркве свима који су показали да су истински православци и светосавци, Господ Васкрсли да подари радости, здравља и многих добара.

Срећни и благословени Васкршњи празници! Христос Васкрсе!

ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА СВЕТОСАВСКА ОМЛАДИНСКА ЗАЈЕДНИЦА КОЛО СРПСКИХ СЕСТАРА ВАСКРС ЧЕЛОПЕК