Архијерејска литургија у Модричи и посјета манастиру Дуга Њива

Данас, 19. новембра, када молитвено прослављамо успомену на Светог Павла Исповедника, Свету Архијерејску литургију у храму Успења Пресвете Богородице у Модричи служио је Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије.

Његовом Преосвештенству саслуживали су: архијерејски намјесник модричко-градачачки протојереј-ставрофор Јово Лакић, архимандрит манастира Дуга Њива Некатарије (Тешић), протојереји-ставрофори Перо Танацковић и Жељко Матић, протонамјесник Стаменко Станаковић, јереј Синиша Лазић те протођакон Богдан Стјепановић.

Шта је циљ човјековог живота овдје на земљи? Често се питамо: Шта Бог жели од нас? Бог жели да будемо свети. То је циљ, и тај циљ можемо остварити када ступимо у простор светости, у Цркву – истакао је Преосвећени у својој бесједи.

На Светој литургији је био присутан велики број вјерног народа од којих су многи приступили Светој чаши и кроз Свету тајну причешћа се сјединили са Васкрслим Господом.

Након Свете литургије уприличена је трпеза љубави, где је свештенство храма уручило свом Епископу мало одјејаније као успомену на прву канонску посјету модричком храму Успења Пресвете Богородице.

У наставку посјете Модричи, Епископ је посјетио и манастир Дуга Њива, посвећен св.пророку Илији, који се налази 20 километара од Модриче. Владику је у првој посјети манастиру дочекала братија са својим старешином архимандритом Нектаријем (Тешићем). Игуман је Епископа повео у обилазак манастирског комплекса, и упознао га са свим радовима који су били и који предстоје у наредном периоду.

МОДРИЧА ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОСЈЕТЕ МАНАСТИР ДУГА ЊИВА ИГУМАН ПАВЛЕ АРХИМАНДРИТ НЕКТАРИЈЕ ТРЕБАВА