ЕПИСКОП ФОТИЈЕ - КРСТ ЈЕ СПАСЕЊЕ А НЕ ТЕРЕТ

Фото: Епархија зворничко-тузланска
Манастир Часног крста у Сувом Пољу код Бијељине обиљежио је данас крсну славу Воздвижење Часног Крста, а Свету архијерејску литургију служио је Његово преосвештенство епископ зворничко-тузлански Фотије.

Домаћин, архимандрит Николај, игуман ове свете обитељи, дочекао је Епископа са вјерујућим народом у чије име је изразио топле ријечи добродошлице.

Епископу су саслуживали, у братској љубави и Христовој оданости, архимандрит Нектарије (Тешић), игуман манастира Папраћа, протојереј – ставрофор Драган Томић, парох загонски и протођакон Немања Спасојевић.

Након литургије, око манастира је прошла литија, освештано славско жито и пререзан славски колач.

Након литургијског сабрања братство ове свете обитељи са овогодишњим кумовима Мирком Николићем и Славком Максимовићем уприличили су трпезу љубави.

Начелник Бијељине Љубиша Петровић присуствовао је, заједно са сарадницима, манастирској слави и честитао данашњи празник монаштву, свештенству и вјерницима.

У име начелника општине Угљевик слави је присуствовала савјетница начелника, Ружица Петричевић.

ВОЗДВИЖЕЊЕ ЧАСНОГ КРСТА ХРАМОВНА СЛАВА МАНАСТИР ЧАСНОГ КРСТА АРХИМАНДРИТ НИКОЛАЈ ГРАДОНАЧЕЛНИК ЉУБИША ПЕТРОВИЋ