ОСВЕЋЕЊЕ ПАРАКЛИСА И СВЕТОСАВСКОГ ДОМА У ГОРЊЕМ ТЕСЛИЋУ

Фото: Епархија зворничко-тузланска
У навечерје дана, 5.августа народ теслићких парохија сабрао се да присуствује молитвеној радости освећења параклиса светог Јована Богослова као и светосавског дома у Горњем Теслићу.

Старјешина храма Пресвете Тројице у Теслићу и архијерејски намјесник теслићки, протојереј-ставрофор Миладин Вуковић, заједно са грађевинским одбором, успио је да откупи земљу и уз свесрдну помоћ вјерног народа доведе до краја ово богоугодно дјело.

Двије куле са звонима заиста су прелијеп примјер градње светосавског дома и нису нешто што често виђамо широм Српске цркве.

Преосвећени епископ зворничко-тузлански г. Фотије уз саслужење више свештеника и ђакона освештао је параклис и светосавски дом, а затим заједничарио са својим народом за трпезом љубави.

Током трпезе прото Миладин је у знак захвалности и спомен да данашње освећење даривао своме епископу иконе Господа нашег Исуса Христа и Пресвете Богородице.

Преосвећени владика је као добар домаћин свој дар поделио поклонивши икону Пресвете Богородице начелнику општине Теслић г. Милану Миличевићу.

Кум данашњег освећења је био господин Драган Јовић са породицом из Теслића.

Бесједа Епископа Фотија, током трпезе љубави у Горњем Теслићу - о сарадњи цркве и државе, родној теорији и западним вредностима, светосављу и православној философији живота...и још много тога.

ТЕСЛИЋ ТЕСЛИЋ ЈАСЕНОВА ГОРЊИ ТЕСЛИЋ СВЕТИ ЈОВАН БОГОСЛОВ ОСВЕЋЕЊЕ НАЧЕЛНИК МИЛАН МИЛИЧЕВИЋ