СЛАВА ХРАМА ПРЕПОДОБНОГ СИСОЈА ВЕЛИКОГ У ГАВРИЋИМА

Благословен Господ Бог Израиљев што походи и избави народ свој!
(Лк. 1, 68)
Фото Епархија зворничко-тузланска
У 5. недјељу по Духовима Његово Преосвештенство Епископ звроничко-тузлански господин Фотије посјетио је парохију  пољичко-костајничку и том приликом служио Свету архијерејску литургију у храму Преподобног Сисоја Великог у Гаврићима.

Првопастира Епископије зворничко-тузланске, у име своје пастве и своје лично име, поздравио је протонамјесник Златко Загорац, надлежни парох, пожеливши владици срдачну добродошлицу.

Његовом Преосвештенству саслуживали су протојереј-ставрофор Мирко Николић, архијерејски намјесник добојски; протојереј-ставрофор Душко Недић, парох при саборном храму у Добоју и протођакон Лазар Илић, епархијски ђакон.

Поучивши присутни вјерни народ Епископ Фотије је рекао: Чули смо из Светог Апостола да се помиње пророк Мојсије, а познато је да је пророк Мојсије у Старом Завјету на оптрилике око 1500 година прије Христа добио 10 Божијих заповјести на гори Синај. На висини гдје се он пењао и имао сусрет са Богом, имао је велико откровење од Бога добивши 10 Божијих заповјести које треба да буду руководно начело изабраног народа Божијег у то вријеме јеврејскога народа, а после у вријеме хришћанства да постане једно правило и канон за живот свих народа на земљи. Вјерује када би људи живјели по 10 Божијих заповјести не би било ни ратова, не би било ни прогона ни страдања, ни убистава, крађа ни пљачки, ништа! Онда људи кажу откуда зло на свијету, Бог је то дозволио и Бог је крив за то. То није тачно! Нажалост људи су прихватили и наставили да живе до дана данашњег по законима гријеха и тијела. Не хајући за Бога и Његове заповјести, а са друге стране криве Бога што је зло у свијету. Криви смо само ми људи који не поштујемо закон Божији и не живимо по њему!

Након Литургије услиједио је Крсни ход са иконама и барјацима око храма, а по том је освећено славско жито и колач које су припремили овогодишњи кумови славе г-дин Славиша Букејловић и г-дин Данијел Јошић.

Након евхаристијског сабрања услиједио је мали културно-умјетнички програм који су извела дјеца из КУД-а ''Напредак'' - Бушлетић као и трпеза љубави за сав присутни народ коју је припремио кум славе.

За наредну годину кумство су преузели г-ђица Сања Вулић и г-дин Александар Суботић.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ГАВРИЋИ БОГОСЛУЖЕЊЕ ПРЕПОДОБНИ СИСОЈЕ ВЕЛИКИ