ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: СВАКИ ХРАМ ЈЕ ВЕЛИКО БОЖИЈЕ И ЉУДСКО ДЈЕЛО

Фото: Младен Василић
Његово Преосвештенство епископ зворничко-тузлански г. Фотије освештао је данас у Мезграји-Гај код Угљевика темеље будућег храма који ће бити посвећен Пресветој Тројици и поручио да је сваки храм велико Божије и људско дјело.

"Овај будући храм ће бити мјесто препуно славе Божије гдје ће се служити свете литургије, вечерња, јутрења, богослужења, акатисти светима, молитве за болесне, молитве за изгоњење демона, за здравље стоке, благослов поља, жита и све оно што је потребно људима у животу овоземаљском", рекао је владика.

Епископ Фотије је истакао да ће овај крај, кад се сагради храм, добити своју личну карту, те да ће новосаграђена црква бити свјетило са свих страна.

Посебну захвалност епископ Фотије упутио је приложницима Пери и Смиљи Мирковић из Мезграје, који су поклонили 2.000 метара квадратних земље гдје се гради храм, куму темеља Жељку Којићу и начелнику општине Угљевик Василију Перићу.

Заједно са бројним вјерницима молитвеном скупу присуствовали су замјеница начелника општине Угљевик Вања Зекић, предсједник Скупштине општине Угљевик Ђоко Симић и предсједник Скупштине општине Лопаре Миленко Ристић.

Фото, видео и текст: Младен Василић

ОСВЕЋЕЊЕ УГЉЕВИК МЕЗГРАЈА