ДВОСТРУКА ДУХОВНА РАДОСТ У ГОРЊОЈ РАДЊИ

У недељу 10. по Духовима Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије богослужио је у мјесту Горња Радња у храму посвећеном Светом великомученику кнезу Лазару.

Домаћин, јереј Миливоје Тешановић, заједно са својим парохијанима дочекао је Епископа Фотија пожелившу му срдачну добродошлицу и замоливши га да се помоли за њих.

У Христовој оданости и братској љубави, Преосвећеном епископу Фотију, саслуживали су протојереј-ставрофор Мирко Николић; архијерејски намјесник добојски, протојереј-ставрофор Миладин Вуковић; архијерејски намјесник теслићки, протојереј-ставрофор Слободан Јокић; архијерејски намјесник никшићки (Епархија будимљанско-никшићка), јереј Раде Танацковић,  протођакон Богдан Стјепановић, као и ђакон Тадија Никчевић који је рукоположен у току Литургије у свештени  чин презвитера.

Такође, у току Свете Литургије, рукоположен је у свештени чин ђакона и вјероучитељ Александар Митровић из Теслића.

Данас нам је Свети апостол Павле, преко одељка из његове посланице који смо читали, да се угледамо на њега као на Христа. Ја бих исто рекао оцима Тадији и Александру да се сви својим животима угледамо на Христа да можемо после бити спремни рећи другим људима: Угледајте се ви на нас, рекао је Епископ Фотије у својој бесједи.

Оца Миливоја, домаћина, пароха радњанског Владика је одликовао достојанством протонамјесника.

Након Литургије је припремљено послужење за све присутне.

​Благодари Богу за све и сва и захваљује се Епископу Фотију на канонској посјети горњорадњанској парохији протонамјесник Миливоје Тешановић.

РУКОПОЛОЖЕЊЕ ЧИН ГОРЊА РАДЊА