БРАТСКИ САСТАНАК СВЕШТЕНСТВА АРХИЈЕРЕЈСКОГ НАМЈЕСНИШТВА ДЕРВЕНТСКОГ

Дана, 17. априла 2019. године, у храму Светих цара Константина и царице Јелене у Календеровцима, одржан је братски састанак Архијерејског намјесништва дервентског.

Епископ Фотије са свештенством Архијерејског намјесништва дервентског
Дана, 17. априла 2019. године када наша Света Црква прославља Преподобног Јосифа Химнографа, у храму Светих цара Константина и царице Јелене у Календеровцима одржан је братски састанак Архијерејског намјесништва дервентског.

Свету архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије, а саслуживали су протојереј-ставрофор Жељко Матић, парох дугопољски и протојереј-ставрофор Драган Зарић, парох лужански, као и протођакон Богдан Стјепановић.

У току Свете Литургије сви свештеници су приступили Светој тајни исповјести и причешћа, као и већина присутног вјерног народа.

Након Свете Литургије у Светосавском дому одржан је братски састанак и трпеза љубави, припремљена у ову част.

јереј Саво Митровић
парох календеровачки