БРАТСКИ САСТАНАК СВЕШТЕНСТВА АРХИЈЕРЕЈСКОГ НАМЈЕСНИШТВА ТУЗЛАНСКОГ

Данас нам је отац Марко, у својој беседи, говорио о јединству нас који смо се сабрали у овом храму. Ја бих додао да се то јединство простире на јединство свих православних Срба, као и свих православних народа, управо кроз свето Причешће којим смо сједињени у једно Тело Христово које је Црква – рекао је Епископ Фотије у својој бесједи.

У сриједу четврте недеље Часног поста, 03. априла 2019, на дан успомене  Преподобног Јакова Исповедника, свештенство Архијерејског намјесништва тузланског, предвођено својим Епископом, сабрало се на братски састанак, који је ове године одржан у Цапардама.

Литургијом Пређеосвећених дарова, у храму Свете великомученице Марине, началствовао је Преосвећени Епископ Фотије,  а саслуживали су протојереј-ставрофор Никола Пекић, јереј Марко Данојловић и протођакон Богдан Стјепановић. За пјевницом су пјевали присутни свештеници, вјероучитељи и ђаци. Сви присутни свештеници, велики број вјерног народа као и присутни православни припадници Оружаних снага БиХ из касарне "Дубраве" код Живиница,  су се исповиједили и причестили.

Свештенике је исповиједао протојереј Лука Петровић из Вршана.

Послије свете Литургије одржан је радни састанак у сали светосавског дома који је завршен трпезом љубави спремљеном од надлежног свештеника и домаћина оца Драгана Негића.

БРАТСКИ САСТАНАК АРХИЈЕРЕЈСКО НАМЈЕСНИШТВО ТУЗЛАНСКО ЦАПАРДЕ