СЛАВА ХРАМА ВАЗНЕСЕЊА ГОСПОДЊЕГ У БАЊИ ВРУЋИЦИ

У четвртак  25. маја 2023. године храм Вазнесења Господњег у Бањи Врућици код Теслића прославио је храмовну славу.

У навечерје празника, свештенство Архијерејског намјеснииштва теслићког служило је велико вечерње богослужење, чиме је отпочела радост самог празника.

Исте вечери испред крсног спомен обиљежја, обављен је парастос за погинуле војнике и војсковође у последњем Одбрамбено-отаџбинском рату.

На сам дан празника Светом Литургијом началствовао је парох теслићки јереј Тадија Никчевић, уз саслужење умировљеног свештеника протојереја-ставрофора Боре Шањића, протојереја-страврофора Мире Ђукарића,старјешине храма и ђакона Горана Јаковљевића. Радост празника увећана је мноштвом причасника који су се у Чаши Спасења сјединили са Господом.

Надлежни свештеник, протојереј-ставрофор Миро Ђукарић је у име вјерног народа и управе храма, честитао празник и позвао све да се што чешће окупљају у овој светињи.

Након опхода око храма, Господу смо принијели благослове хљеба, вина и жита, освјештали приносе вјерника и уз славску трпезу хвалили име Господа Васкрслога који људску природу узноси Оцу своме.

протојереј-ставрофор Миро Ђукарић

ВАЗНЕСЕЊЕ ГОСПОДЊЕ СПАСОВДАН ХРАМОВНА СЛАВА БАЊА ВРУЋИЦА,НАЧЕЛНИК МИЛАН МИЛИЧЕВИЋ