Брчко: СЛАВА ХРАМА НА ГРОБЉУ СРПСКА ВАРОШ

Милошћу и благодаћу Божијом у понедјељак 22. маја 2023. године, храм на православном гробљу Српска Варош у Брчком, прославио је своју храмовну славу, Пренос моштију светог оца Николаја.

На евхаристијском сабрању началствовао је протојереј-ставрофор Жељко Матић уз саслужење протојереја-ставрофора Илије Филиповића.

У надахнутој бесједи, изговореној након прочитаног јeванђелског одјељка, прота Жељко је поучио сабране о великом Оцу и пастиру Цркве Христове, светом Николају.

Након свете Литургије обављен је обред освећења и резања колача са кумом Милкицом Илић и вјерним народом.

Присутном народу обратио се прота Илија, старјешина храмс, изразивши захвалност свима који су се данас сабрали поводом храмовне славе, али и свом народу који се сваке суботе у овом храму моли за упокојење преминулих сродника сахрањених на овом гробљу.

„У молитви се данас сјетисмо и ктитора овог храма, господина Бранка Милиновића и његових сродника и свих који су упокојише са надом на опште васкрсење“ рекао је прота Илија.

На крају бесједе, прота се захвалио окупљеном народу, уз жеље да им данашња молитва буде на здравље и спасење, те позвао све присутне да се придруже трпези љубави која је припремљена у сали захваљујући данашњим кумовима.

Кумство за наредну годину преузео је господин Јово Јовић из Брчког.

протојереј-ставрофор Илија Филиповић

СВЕТИ НИКОЛА КРСНА СЛАВА ГРОБЉЕ БРЧКО