ТОРЖЕСТВЕНО У МАНАСТИРУ СВЕТОГ НИКОЛАЈА У ЕТНО СЕЛУ СТАНИШИЋИ

Фото: Епархија зворничко-тузланска
Славећи име Божије и празнујући пренос моштију светог Николаја Мирликијског чудотворца, своју крсну славу прославио је манастир у Етно селу Станишићи код Бијељине.

Том приликом светим евхаристијским сабрањем началствовао је Његово Преосвештенство епископ новограчанички и средњезападноамерчки г. Лонгин, по благослову домаћина, Његовог Преосвештенства епископа зворничко-тузланског г. Фотија.

Како то и обично бива у овом светом манастиру, испред храма су дочекали, господу архијереје, ктитори манастира, породица Станишић, заједно са другим вјерним народом, а предвођени својим свештницима.

Преосвећеној господи Архијерејима данас су саслуживали: протојереј-ставрофор Љубо Богдановић, архијерејски намјесник бијељински; јереј Срђан Радмановић, парох поповљански и протођакон Немања Спасојевић, епархијски ђакон.

По заамвоној молитви освештани су славски дарови и сломљен крсни колач са овогодишњим кумом господином Драгославом Мирковићем. Кум за следећу годину је господин Арсеније Граховац.

Након бесједе, преосвећени владика Фотије је благоизволио да одликује правом ношења напрсног крста, протојереје и вишедеценијске службенике Епархије зворничко-тузланске, проте: Жарка Мијатовића, секретара епархије и Славољуба Милошевића, секретара ЕУО и епархијског благајника. Како је и сам владика Фотије рекао, ово је круна и знак захвалности за њихово тридесетогодишње служење Богу и народу.

У наставку је уприличена трпеза љубави за све присутне.

СВЕТИ НИКОЛА МАНАСТИР СВЕТОГ НИКОЛЕ ЕТНО СЕЛО СТАНИШИЋИ ЕПИСКОП ЛОНГИН