Изложба БОГОРОДИЧНИХ ИКОНА у Теслићу

На дан када празнујемо Ваведење Пресвете Богородице, у галерији Дома „Просвјете“ Теслић, одржана је изложба најпознатијих Богородичних икона у Православљу.

Догађај је одржан по благослову Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Г. Фотија, а у организацији Управе храма Пресвете Тројице и Светосавске омладинске заједнице парохије теслићке.

Кроз ову изложбу, присутни су се могли упознати са најпознатијим иконографским приказима Пресвете Богородице у Православљу, са њиховим настанком и чудима која су везана за њих.

Вјероучитељ Љубиша Савић је објаснио настанак и важност иконе, те указао на чињеницу да је икона дио црквене традиције и средство за постизање циља спасења.

​Идући ка празнику Рођења Богочовјека, у лику Богородице која је у утробу смјестила Несмјестивога, откривамо да је сваки човјек позван да постане храм Божији.

ђакон Александар Митровић

ИЗЛОЖБА ТЕСЛИЋ