ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ОСВЕШТАО ТЕМЕЉЕ БУДУЋЕГ ХРАМА У УГЉЕВИКУ

Фото: Младен Василић
Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије освештао је данас темеље будућег храма Вазнесења Господњег на градском гробљу у Угљевику.

"Да ово дјело буде благословено, да се доврши и да се сви се овдје моле Богу и узносе душе према ономе што је небеско и што је од Царства небеског, а то нам је потребно у свакодневном животу", поручио владика у бесједи.

Епископ Фотије је пожелио да Угљевик увијек напредује и да буде мјесто духовног, културног и просвјетног развоја Срба.

Он је истакао да ће томе допринијети и светиње које чувају српски народ у светосављу и православљу.

Кум темеља био је начелник општине Угљевик Василије Перић који је изразио задовољство што се у овој подмајевичкој општини гради још један храм.

Перић је рекао да су на градско гробље, усљед ширења површинског рударског копа Богутово Село, пренесена гробља "Спасине" и "Сарије" и најавио уређење цијеле области.

"Посветићемо пажњу коју наши преци заслужују, јер по томе како се односимо према онима који су заједно са нашом Црквом сачували овај крај и учинили све да живимо у слободи, цијениће нас будуће генерације", рекао је Перић.

Текст и фото: Младен Василић

СИЛАЗАК СВЕТОГ ДУХА НА АПОСТОЛЕ ДУХОВИ УГЉЕВИК ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БОГОСЛУЖЕЊА ОСВЕЋЕЊЕ ВАСИЛИЈЕ ПЕРИЋ НАЧЕЛНИК