У ЕПАРХИЈСКОЈ БИБЛИОТЕЦИ ПРЕКО ХИЉАДУ СТАРИХ И РИЈЕТКИХ КЊИГА (ВИДЕО)

Трећу годину за редом како је за ширу јавност отворена библиотека Епархије зворничко-тузланске, која својим књишким фондом и ријетким фототипским издањима представља ризницу културе и науке у нашем граду.

Судећи према броју вишестотина учлањених, полако али сигурно ова библиотека постаје мјесто интелектуалне надоградње  и духовне  спознаје.

Епархијска библиотека посједује завидан књишки фонд, који је добрим дијелом обогаћен  ријетким издањима које за данашње издаваштво представљају вриједне примјере антиквитета.

Засигурно да није случајност што Епархијска библиотека  посједује овако богат фундус не само публикација новијег издања него и раритета који представљају опус првих писаних докумената  у многобројним манастирима широм ових простора, јер опште је познато да је Зворничко-тузланска једна од најстаријих епархија СПЦ, која је настала средином 15. вијека и која брине о 17 манастира и преко стотину храмова, који су изграђени на територији ове епархије.

​Извор: НТВ Арена