Традиционални црквено-народни сабор у Пожарници

На дан Светог пророка Илије у Пожарници, код Тузле, одржан је црквено-народни сабор.

Свету Литургију у храму Вазнесења Господњег служили су, надлежни свештеник, јереј Спасоја Радовановић и бригадни свештеник јереј Иван Савиновић.

У поподневним часовима молитву су служили : архијерејски намјесник тузлански,протојереј-ставрофор Стево Јовић, јереј Иван Савиновић и јереј Милош Тришић.

Након избора кума за идућу годину, Литије око храма и ломљења слaвског колача, вјерном народу се обратио протојереј-ставрофор Стево Јовић, пожеливши сретан и благословен сабор Тузлака.

Традиционални сабор Тузлака обиљежава се последњих пет година. И ове године велики број Тузлака се сабрао како би се заједно помолили Богу за спас рода српскога. Веома мали број православног становништва се вратио да живи на територији Тузле,те је овај сабор од великог значаја за све оне који су се вратили да живе на своме огњишту.

Сабор се одржава уз помоћ црквеног одбора при храму Вазнесења  Господњег у Пожарници, ''Удружења Тузлака'' из Бијељине , Града Тузле, Електродистрибуције Тузла и Владе тузланског кантона.