СЛАВА ХРАМА У МОДРАНУ

Фото Епархија зворничко-тузланска
Празник Светих ап. Петра и Павла модранци прослављају као крсну славу свога храма.

У навечерју празника служено је  празнично вечерње, а након тога су дјеца приступила традиционалном паљењу лила.
Свету Литургију на сам дан празника служили су: протојереј-ставрофор Драган Пејчић, старјешина Саборног храма у Бијељини; протонамјесник Синиша Пајкановић, парох јањски и  пензионисани свештеник протојереј-ставрофор Цвико Мојић.

Велики број вјерника се окупио на овом духовном сабрању и многи од њих су узели учешће у Светој тајни Причешћа. Након Свете Литургије обављен је опход око храма са Часним Крстом, литијама, иконама, а након тога је служен парастос  погинулим борцима последњег Одбрамбено-отаџбинског рата, као и свим модранцима погинулим у Другом свјетском рату. Затим се приступило освећењу славских дарова и резању славског колача. Кум овогодишње славе је Ацо Митровић са породицом, а за следећу годину кумство је преузео Миле Пејчић генерални директор ТРБ Братунац.

У наставку је услиједила трпеза љубави за све присутне, коју је спремио кум данашње славе. За вријеме трпезе љубави уручен је скроман поклон данашњим кумовима, а кумови су свом храму поклонили прелјепу икону Светих апостола Петра и Павла у дуборезу.

МОДРАН