ДУХОВНА ТРИБИНА У Г. ЗАБРЂУ

Благословом Епископа зворничко-тузланског Г. Фотија, у четвртак, 14. марта 2024. године, у храму светог пророка Илије у Горњем Забрђу ректор Богословије Светог Саве у Београду, протођакон Радомир Врућинић, одржао је духовну трибину на тему: „Литургија ријечи-пут ка Царству Небеском".

Предавању протођакона Радомира претходио је акатист пророку Божјем Илији. Након акатиста надлежни свештеник, протојереј Срђан Васиљевић, најавио је уваженог предавача истакавши посебну радост и благодарност о. Радомиру Врућинићу, свом школском другу, који је поред свих својих обавеза нашао времена да дође у Горње Забрђе и поучи сабрани вјерни народ о највећој Тајни цркве - Светој Литургији.

У веома надахнутом предавању, ректор Београдске богословије је говорио о историјском развоју Литургије, тумачећи на основу отаца Цркве, њене дијелове. Предавач је посебно истакао важност учешћа на Литургији и приступања Светом Причешћу, али увијек по благослову свог духовника.

Након предавања  услиједила је дискусија о разним актуелним темама у животу вјерујућег народа, на које је предавач истицао јасне ставове цркве Божје, која увијек свједочи у свијету Христа Распетог и Васкрслог.

Након предавања велики број окупљеног свештенства и вјерног народа заблагодарио је о. Радомиру на дивној и поучној ријечи и доласку.

ПРЕДАВАЊЕ ГОРЊЕ ЗАБРЂЕ РАДОМИР ВРУЋИНИЋ