СТАЗАМА ПРЕДАКА

Црквена општина Локањ је у недељу по празнику Светог Саве, 28.01.2024.год. организовала пету годину заредом поклонички пјешачки марш од цркве у Локању до манастира Свете Тројице у Тавни, задужбини Светих Немањића.

Након Свете литургије, са благословом нашег свештеника протојереја ставрофора Драженка Вукотића , око 180 учесника је кренуло рутом Црква - Ђојићи- Савићи - Горња Пилица, где су нам се испред цркве Свете Недјеље прикључили учесници из Пилице на челу са свештеником Дарком Перић.

Након отприлике 12 км пјешачења, стигли смо у манастир Тавна где су нас срдачно примили, испричали нам историју манастира и угостили уз послужење.

Након тога смо посјетили гроб недавно преминуле игуманије Марте, где су наши свештеници одржали помен за покој њене душе.

Захваљујемо се свим учесницима марша, којих је укупно било око 260, првенствено нашим Локањцима, затим гостима из Јасенице, Трновице, Брањева, Бијељине, планинарском друштву "Корак" и "Младост" из Зворника, планинарском друштву "Мајевица" из Бијељине, планинарском друштву "Гучево" из Лознице и свим осталим учесницима.

Нек нам је на здравље и спасење.

ЛОКАЊ ПИЛИЦА ЛИТИЈА КРСНИ ХОД МАНАСТИР ТАВНА СВЕТИ САВА