ДЕРВЕНТА - СВЕЧАНО ПРОСЛАВЉЕН ПРАЗНИК РОЂЕЊА ХРИСТОВОГ

Свештеници дервентских парохија су у недељи пред Божић у сарадњи са КСС „Царица Милица" из Дервенте обилазили све оне којима је помоћ потребна и подијелили пакете помоћи и основних животних намирница, који никако нису довољни, али су знак пажње и љубави.

На Туциндан, 5. јануара, протојереј-ставрофор Радојица Ћетковић и протонамјесник Љубиша Новић обишли су Геријатријски центар у Дервенти, уручили печеницу и причестили више од 50 људи који бораве у овој установи.

Вечерње богослужење на Бадње вече у Саборном храму служио је протојереј Илија Јовић, те након пригодне бесједе, позвао градоначелника Града Дервента господина Милорада Симића да изнесе и наложи бадњак из храма.

Исте вечери, свештеници Саборног храма обишли су дежурне службе хитне помоћи, полиције и ватрогасне јединице честитајући празник и уручили послужење за све.

На Божић ујутру Свету Литургију у Саборном храму служио је Архијерејски намјесник, протојереј-ставрофор Радојица Ћетковић, уз саслужење протојереја Илије Јовића, протонамјесника Љубише Новића и ђакона Перице Станојевића.

РОЂЕЊЕ ХРИСТОВО БОЖИЋ БАДЊИ ДАН ДЕЖУРНЕ СЛУЖБЕ БОЛНИЦА ДЕРВЕНТА НАЧЕЛНИК МИЛОРАД СИМИЋ