СВЕТИ КРАЉ МИЛУТИН - ПРЕСЛАВА ХРАМА У ДОЊЕМ БРЕЗИКУ

У недељу 12.11.2023. године, у Храму Христа Спаситеља у Доњем Брезику служена је света Литургија поводом празника светог краља Милутина којег овај храм прославља као своју преславу.

Свету Литургију служили су свештеник у пензији протојереј-ставрофор Славко Максимовић, протојереј-ставрофор Вујадин Станишић, протојереј-ставрофор Жељко Матић, протојереј Драган Поповић и протонамјесник Александар Јефтић, уз саслуживање ђакона брчанског намјесништва: протођакона Жељка Секулића, ђакона Бориса Симикића и ђакона Јована Рикановића.

Прије опхода услиједио је избор кума за наредну годину, а ту част понио је Милован Проле са породицом из брчанског насеља Пирометал.

Приликом трократног опхода вијерни народ је носио одежде светог краља Милутина које се налазе у храму од 2017. године.

Након трократног опхода обављено је резање славског колача са домаћином славе и том приликом се вијерном народу обратио протојереј-ставрофор Славко Максимовић.

Присутнима се обратио и старјешина храма протојереј-ставрофор Вујадин Станишић захваливши се свима што су дошли да заједно узмемо молитвено учешће у прослави овог великог празника. Отац Вујадин се такође захвалио свима који су до сада помагали изградњу и подизање овог храма и подсетио нас још једном у својој бесједи на дјела која је чинио сам свети краљ Милутин како би били поучени правим примјером.

Након молитвеног дијела сви присутни окријепили су се са трпезе љубави коју је за ову прилику припремио овогодишњи кум Мирко Трифковић из Грчице и Црквена општина Доњи Брезик.

ђакон Борис Симикић

СВЕТИ КРАЉ МИЛУТИН ХРАМОВНА СЛАВА ПРЕСЛАВА ДОЊИ БРЕЗИК