ИЗДАВАЧКА КУЋА ЕПАРХИЈЕ ЗВОРНИЧКО-ТУЗЛАНСКЕ „СИНАЈ“ НА 66. МЕЂУНАРОДНОМ САЈМУ КЊИГА У БЕОГРАДУ

Фото Епархија зворничко-тузланска
Благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског г. Фотија, издавачка кућа Епархије зворничко-тузланске „Синај“ се ове године појавила на 66.Mеђународном београдском сајму књига. Ово је уједно и први пут како наша издавачка кућа самостално излаже на сајму књига. Прошле године смо излагали у оквиру штанда Српске Православне Цркве. Издавачка кућа „Синај“ постоји већ шест година, али у свом издавачком опусу располаже бројним издањима, од којих су најпознатија свакако три часописа „Животворни Источник“, „Боготражитељ“ и „Православни основац“.
Што се самих издања тиче који су изложени, ту имамо три књиге чувеног јеромонаха, оца Серафима Роуза: „Душа после смрти“, „Православље и религија будућности“ и „Нихилизам – коријен револуције новог доба“. Отац Серафим је још прије шездесет година препознао да је цјелокупни живот западног свијета заснован на нихилистичкој претпоставци да не постоји апсолутна истина тј. Бог, него да је све релативно и промјенљиво. Другим ријечима, човјек у овом животу нема ништа постојано и стабилно за шта би се могао ухватити. Све је промјењиво, све подлијеже експериментисању, све је распадљиво и на крају умире. Пошто нема Бога, нема ни живота вјечног. Будући да је и наше данашње српско друштво снажно захваћено овим злокобним духом, ова књига оца Серафима је од суштинске важности. У њој отац Серафим на проницљив начин указује на постојање апсолутне истине тј. Бога и позива све да се тој истини што прије вратимо.

Поред књига оца Серафима, ту су и толико тражене књиге из хришћанске психологије наше игуманије Матроне Брдар: „Дај ми своје срце“ и „Срце ми чисто саздај Боже“. Изложени су још и: „Православни буквар (бојанка за дјецу)“, четири збирке пјесама Епископа Фотија („Песма осмом дану“, „Вечност ми треба“, „Света Софија“ и „Васкрсење“), „Мали молитвеник“, „Екуменизам“ од Георгија Флоровског, „Чувени српски физичари“ од Цвијетина Савића и др.

Штанд Издавачке куће Епархије зворничко-тузланске „Синај налази се у Хали број 4 Београдског сајма. Ту ћемо бити све до затварања сајма 29. октобра. Овом приликом позивамо све посјетиоце сајма да обавезно дођу и до нашег штанда. Сигурни смо да ће на њему пронаћи нешто за себе и своју породицу.

Бојан Чечар, протођакон
Главни и одговорни уредник