ПРОСЛАВА ХРАМОВНЕ СЛАВЕ У РАСТУШИ

На празник Покрова Пресвете Богородице прослављена је храмовна слава храма у Растуши.

У навечерје празника вечерњим богослужење са петохљебницом је началствовао протојереј-саврофор Чедо Готовац, а саслуживали су му протојереј Славко Пантелић, јереј Љубомир Босић и ђакон Александар Митровић.

На крају вечерње службе вјерном народу се пригодном бесједом обратио свештеник Љубомир Босић.

На дан празника Светом Литургијом је началствовао протојереј-ставрофор Душко Недић, а њему су саслуживали протојереј-ставрофор Недељко Пришић, протојереј Славко Пантелић, јереј Љубомир Босић, јереј Немања Марковић и ђакон Горан Јаковљевић. Светој тајни Причешћа је приступио велики број вјерног народа који је био присутан на Литургији.

На крају Свете Литургије вјерни народ је пригодном бесједом поучио свештеник Славко Пантелић.

По завршетку Свете Литургије обављен је трократни опход око светога храма након чега је освећено славско жито и пререзан славски колач који су припремили кумови овогодишњег славља г-дин Панто Ђукић из Чечаве са својом породицом. Кумство за следећу годину је преузео г-дин Бранислав Топић из Радње.

Након молитвеног славља услиједио је ручак за све присутне.

ПОКРОВ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ ХРАМОВНА СЛАВА РАСТУША