ПРЕСЛАВА ХРАМА У В. ОБАРСКОЈ

Благодат Светога Духа нас је, у недјељу по празнику Рођења Пресвете Богородице, сабрала у светињи храма светог апостола Марка у Великој Обарској.

Тог дана је прослављена преслава храма и дан у који је храм прије више деценија освећен и приведен у богослужбену употребу.

Свету Литургију су служили протојереј - ставрофор Цвико Мојић и протојереј - ставрофор Миодраг Гаврић,  свештеници Бијељински у пензији, уз саслужење ђакона Младена Јовића.

Кум славе је био господин Мирослав Миловановић са породицом. Кум славе за наредну годину је господин Васо Шубарић.

Велики број људи је узео учешће у литургијском синаксису, као и причестио се Тијелом и Крвљу Господњом.

Празничним поводом се старјешина храма, протонамјесник Предраг Гаврић, обратио свима присутнима. Отац Предраг је заблагодарио Богу за љубав и доброту вјерног народа, као и за то што дишу јеванђелским духом и живе активним светотајинским начином живота, што помажу своју Цркву и чине да се с правом поносимо, као свештеници, што смо пастири оваквих честитих људи.

Радост празника је настављена уз трпезу и послужење за сав вјерни народ!

Протонамјесник Митар Млађеновић

РОЂЕЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ МАЛА ГОСПОЈИНА ХРАМОВНА СЛАВА ПРЕСЛАВА ВЕЛИКА ОБАРСКА