ГЛАВИЧИЦЕ - ОБИЉЕЖЕНА ХРАМОВНА СЛАВА МАЛА ГОСПОЈИНА

У присуству великог броја вјерника на празник Рођења Пресвете Богородице - Мала Госпојина, прослављена је храмовна слава у Главичицама.

Светом Литургијом началствовао је протојереј Петар Стевановић, уз саслужење протојереја-ставрофора Гавре Гајића, протојереја Радета Танацковића домаћина и пароха главичичког, протонамјесника Ненада Савића, те парохијског ђакона Младена Јовића.

Поводом јубилеја, 20 година од освећења храма, на прослави храмовне славе присутни су били представници града Бијељина и ученици ЈУ ОШ "Ћирило и Методије" Главичице.

Након Свете Литургије, надахнутом бесједом вјерницима се обратио протојереј Петар Стевановић, који је истакао велику улогу и значај Пресвете Богородице.

Послије литијског опхода око храма и резања славског колача, окупљена дјечица су припремила пригодни програм за све присутне. По завршетку програма уприличена је трпеза љубави за све присутне.

Кум храмовне славе ове године био је угледни привредник ове парохије господин Зоран Стојановић из Рухотине, показујући тиме велику љубав како према Цркви, тако и према својим прецима. Прије 20 година, када је храм освећен, његов отац Станислав Стојановић је кумовао. Кум Зоран Стојановић, предао је кумство за следећу годину господину Марку Јовићу.

РОЂЕЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ МАЛА ГОСПОЈИНА ХРАМОВНА СЛАВА ГЛАВИЧИЦЕ