БРЧКО: СЛАВА САБОРНОГ ХРАМА У СРПСКОЈ ВАРОШИ

У присуству великог броја вјерног народа, брчански Саборни храм прославио је своју славу и празник Успења Пресвете Богородице.

У навечерју празника служено је вечерње богослужење са петохљебницом.

Литургијским сабрањем началствовао је протојереј-ставрофор Александар Рељић, уз саслужење протојерејâ-ставрофорâ Славка Максимовића, Илије Филиповића, Миодрага Тошића, јереја Бошка Максимовића и протођакона Жељка Секулића.

Велику радост овој свечаности дао је велики број вјерних који се сјединио са Тијелом и Крвљу Христа Господа.

Кум ове године био је господин Вујадин Никић са породицом, а за сљедећу годину изабран је господин Мирослав Ковачевић.

У свом обраћању, старјешина храма, прота Жељко Матић, се захвалио свим парохијана за сву подршку, а првенствено за долазак и учествовање на богослужењима.

​У наставку славља уприличено је послужење и трпеза љубави.

УСПЕЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ ВЕЛИКА ГОСПОЈИНА ХРАМОВНА СЛАВА БРЧКО СРПСКА ВАРОШ