КРСНИ ХОД У ПАРОХИЈИ ДРУГОЈ ОБУДОВАЧКОЈ

У недјељу 6. 8. 2023. године, у сусрет прослави славе Храма светог великомученика Пантелејмона у Брвнику, а благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко- тузланског Г. Фотија одржан је Крсни ход у парохији другој обудовачкој.

Крсни ход се кретао од цркве у Брвнику до цркве у Баткуши, а кренуло се након вечерњег богослужења. Укупна дужина крсног хода је била око 4 километра.

Благословом Божијим, а вољом светог владике Николаја Жичког и Охридског, у Крсном ходу је ношена и честица моштију овог српског светитеља. Честицу је за ову прилику донио отац Никола Горановић из Гаревца, у чијем храму ове часне мошти и почивају.

У току хода прочитане су молитве за благослов усјева, благослов стоке, молитве за здравље, молитве против нечистих духова и на крају смо се помолили за све наше преминуле сроднике.

По завршетку сви окупљени су цјеливали свете мошти и даље наставили молитвено дружење у Светосавском дому у Баткуши уз послужење.

У данашње вријеме када је наш народ изложен разним невољама, а које када бисмо набрајали било би много тога, потребно је да се вратимо правим хришћанским вриједностима, јер након свете Литургије највећи благослов за једну парохију је Крсни ход.

Захваљујемо се свим учесницима, са жељом да и наредне године овако прославимо Бога и његове угоднике.

јереј Милан Михајловић

КРСНИ ХОД ОБУДОВАЦ БРВНИК БАТКУША