ПРЕСЛАВА ХРАМА СВ. ПЕТКЕ У ПИЛИЦИ - СВ. ПРОРОК ИЛИЈА

Убрзо по прослави филијалног храма у Барама, централни пилички храм свете Петке обиљежио је преславу - светог пророка Илију. Тог дана је, на темељима храма, 1997. године одслужена прва света Литургија.

Божанствену литургију служио је надлежни парох о. Дарко Б. Перић, а по причешћу вјерујућег народа и дјечице, служашчи свештеник је бесједио о лику светог угодника и вјесника воље Божије, светог пророка Илије.

У наставку свечаности изабрани су дародавци Часног Крста, литија и икона, обављен је опход око храма, те пререзан славски колач са кумовима, супружницима Радетом и Верицом Мијић из Доње Пилице и њиховим синовима.

За кумство следећој прослави светог пророка Илије јавили су се супружници Милан и Драгица Остојић из Локања и Чедомир ( Милан) Ракић из Бара ( Горња Пилица).

После важнијег духовног дијела прославе услиједило је и тјелесно окрепљење, тј. трпеза љубави коју су за све присутне спремили поменути кумови славља, Раде и Верица Мијић са својом породицом.

У току славског ручка  гостима су се прикључили и свештеници: са Брањева, прото Милан Миловановић и Локања, прото Драженко Вукотић, а цијелу прославу је присуствовао и помагао оцу Дарку прото-ставрофор Гавро Гајић, свештеник у мировини.

Надлежни свештеник се јавно захвалио свим честитим члановима Црквеног одбора на сваком прегнућу и помоћи, бившим, садашњим и будућим кумовима на великој жртви и помоћи Цркви кроз кумство, присутном народу на даровима, одзиву и љубави према Цркви Божијој показаној на дјелу.

привремени парох пилички
протојереј Дарко Б. Перић