ПРОСЛАВА СВЕТИХ АПОСТОЛА ПЕТРА И ПАВЛА У ДОБОЈУ

По свој земљи изиђе глас њихов, и до крајева васељене ријечи њихове.
(Пс. 18,5)

Празник првоврховних апостола Петра и Павла молитвено, торженствено и свечарски прослављен је  у Добоју.

У навечерје празника који је уједно и крсна слава овог светог храма служено је празнично вечерње богослужење са петохљебницом којим је началствовао протојереј Дајан Трифуновић уз саслужење ђакона Владе Мојевића.

На Петровдан, када света Црква прославља два свјетила Господња, Свете првоврховне апостоле Петра и Павла, 12. јула 2023. године, у истоименом храму служена је Света Литургија.

Евхаристијским сабрањем началствовао је протојереј-ставрофор Душко Недић уз саслужење протојереја-ставрофора Драгише Симића, протојереја-ставрофора Зорана Јовића свештеника из Нове Пазове (Епархија сремска), умировљеног свештeника протојереја-ставрофора Радована Грујића и ђакона Владе Мојевића.

Свечаности празника допринео је и велики број вјерног народа сабран Духом Светим у Петропавловском  храму.

Присутнима се празничном бесједом обратио свештеник Душко Недић говорећи о двојици апостола који су оставили све и обогатили се Христом поставши ловци људских душа како би све привели у Царство Божије.

Након што се вјерни народ сјединио са Господом Христом кроз Свету Тајну Евхаристије, услиједио је трократни опход око храма са Часним крстом, иконама и црквеним барјацима.

По завршеном опходу освештано је славско жито и славски колач које је припремио кум овогодишњег славља господин Никола Николић са својом породицом, а кумство за следећу годину преузео је господин Срето Мојевић. Након молитвеног сабрања услиједила је трпеза љубави коју је припремио кум овогодишње славе.

Ђакон Владо Мојевић

СВЕТИ АПОСТОЛИ ПЕТАР И ПАВЛЕ ХРАМОВНА СЛАВА ДОБОЈ