Блатница: КАКО САЧУВАТИ СЕБЕ И БЛИЖЊЕ У ВРЕМЕНИМА ВЕЛИКИХ ИСКУШЕЊА

Успомена на светог кнеза Лазара и косовске мученике, свечано је прослављена у Парохији блатничкој.

Прослава светог кнеза Лазара почела је уочи Видовдана вечерњим богослужењем, коју су служили протојереј-ставрофор Борислав Шањић, протонамјесник Немања Продић и јереј Тадија Никчевић.

Након вечерњег богослужења, у порти храма је одржан краћи културно-умјетнички програм.

И ове, као и претходне године, парохија блатничка била је почаствована доласком игумана Манастира Бијеле Воде код Љубовије, протосинђела Серафима (Петковића), који је по благослову Епископа Фотија, одржао предавање на тему „КАКО  САЧУВАТИ  СЕБЕ  И  БЛИЖЊЕ  У  ВРЕМЕНИМА  ВЕЛИКИХ  ИСКУШЕЊА“!?

Пред сам почетак предавања, сестре Савић су отпјевале неколико духовних пјесама.

На сам дан празника, свету Литургију су служили протосинђел Серафим (Петковић), те јереји Радомир Петковић и Павле Алексић.

Након свете Литургије обављен је трократни опход око храма, парастос свим Србима пострадалим од Косова до данашњег дана, као и ломљење славског колача.

Кум овогодишње прославе био је Давид Лазић, а кумство за следећу годину преузео је Бошко Ђурић.

Након изласка из храма, услиједила је заједничка трпеза љубави за све присутне.

протонамјесник Младен Јурошевић

ВИДОВДАН БЛАТНИЦА ПРЕДАВАЊЕ СЕРАФИМ ПЕТКОВИЋ ДУХОВНЕ ПОУКЕ