ВИДОВДАН У ГОРЊОЈ РАДЊИ

Прослављање славе Радњанске Лазарице почело је уочи Видовдана, празничним вечерњим богослужењем са петохљебницом које је служио протојереј Славко Пантелић уз саслужење протонамјесника Небојше Товирца.

Након вечерњег богослужења, испред храма одржана је Видовданска академија.

Видовданску бесједу говорио је протонамјесник Небојша Товирац.

У програму су још учествовали: Хор пјевнице Храма Превете Тројице у Теслићу, вокална солисткиња Анђела Палежница, уз пратњу Немање Илинчића на гитари, као и омладина из Горње Радње који су узели учешћа водећи програм академије и рецитујући пјесме на тему Косовске жртве и Кнеза Лазара.

На дан Светог великомученика кнеза Лазара, Свету Литургију служио је протонамјесник Небојша Товирац уз саслужење јереја Тадије Никчевића и ђакона Александра Митровића. Свету тајну исповијести вршио је умировљени свештеник протојереј-ставрофор Боро Шањић.

Након литургијског славља, обављен је трократни опход око храма и парастос палим српским борцима у Одбрамбено-отаџбинским ратовима као и ломљење славског колача.

У наставку, КУД ,,Радост“ из Теслића је приредио богат програм изводећи сплет игара испред храма након чега је приређена славска трпеза за све присутне вјернике.

ВИДОВДАН ХРАМОВНА СЛАВА ГОРЊА РАДЊА АКАДЕМИЈА