У СИЈЕКОВЦУ ОБИЉЕЖЕНА 31. ГОДИШЊИЦА СТРАДАЊА СРПСКОГ НАРОДА

У четврту недјељу Часног поста када наша Света Црква молитвено прославља Светог преподобног Јована Љествичника и пренос моштију Светог Никифора патријарха цариградског, у Спомен храму Свете великомученице Марине у Сијековцу, служена је света Литургија и помен парастос за невино пострадале мјештане села Сијековац.

Евхаристијским сабрањем, по благослову Преосвећеног Епископа Фотија, началствовао је архијерејски намјесник дервентски протојереј-ставрофор Радојица Ћетковић, уз саслужење протојереја-ставрофора Жељака Теофиловића, пароха прве парохије бродске, протонамјесника Бранка Јокића, пароха треће парохије бродске и ђакона Горана Марјановића.

Вјерујући народ који се сабрао на свету службу Божију причестио се Светим Божанским тајнама и тако сјединио са Живим и Васкрслим Господом.

Послије свете Литургије прота Радојица се обратио пригодном бесједом и напоменуо да је данас на тужну годишњицу страдања нашег народа у Сијековцу  најзначајније то што смо се сабрали на свету Литургију и причестили Светим тајнама, те да се обиљежавање годишњице страдања нашег народа не треба претварати само у пуку церемонију, одвојену од свете Литургије.

У порти храма испред Спомен Часног крста, служен је помен парастос, а након молитве за пострадале Сијековчане уприличен је пригодан програм и обраћање републичких и општинских званичника.

Обиљежавању 31. године страдања сијековачких жртава присуствовао је велики број представника  републичких инститиција и удружења који су проистекли из последњег Одбрамбено-отаџбинског рата.

протојереј-ставрофор Жељко Теофиловић

ДАН СЈЕЋАЊА СИЈЕКОВАЦ ПОМЕН ПАРАСТОС БРОД СТРАДАЊЕ СРБА ЗОРАН ВИДИЋ