„НЕБЕСКА ЛИТУРГИЈА“ СВ. ВЛ. НИКОЛАЈА У НОВОМ АРАНЖМАНУ

Фото: Далибор Ковачевић
У недјељу 20. новембра т.г., у Великој сали зграде СПКД „Просвјета“ Теслић, одржано је предавање и промоција ЦД-а „Небеска Литургија“. Стихови светог владике Николаја Жичког, овај пут су отпјевани и одсвирани по традиционалном озренско-посавском мелосу што је пионирски подухват.

Догађај је одражан по благослову Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија, а у организацији Српске православне парохије врућичке и Српског просвјетног и културног друштва Просвјета из Теслића.

Присутни су могли чути и упознати се са овим светим текстом, српског Златоустог светитеља,који је  отпјеван уз изворне инструменте овога краја.

Господин Алекса Касаповић је говорио о настанку и важности изворне музике, док су свештеник Тадија Никчевић и ђакон Александар Митровић појаснили ово дјело и значај епископа Николаја , те поруку самога текста за наш народ данас.

Остаје нам да заблагодаримо на највећем дару Богу Човјекољупцу, на томе што нам је дао да имамо светог владику Николаја међу нама. Да му захвалимо и на овим духовним плодовима благодати Божије, које смо добили преко њега. Да наша драга браћа наставе да се труде, да пророчка ријеч светог Николаја дохвати многа срца, како би остали народ Божији који и животом и дјелима и пјесмом слави Бога.

​Такође, благодаримо и извођачима: Немањи Лукићу, Душану Савићу,  Милану Јањићу, Драгиши Маличићу, Душку Петрићу, Јеленку Савићу, Миловану  Раилићу, Славиши Чупељићу, Славку Грујучићу и свима добротворима који учинише да овај рад буде објављен.

свештеник Жељан Савић

ПРЕДАВАЊЕ КОНЦЕРТ МУЗИКА СВЕТИ ВЛАДИКА НИКОЛАЈ ТЕСЛИЋ