ХРАМОВНА СЛАВА У ТЕКУЋИЦИ

Дана 23.октобра 2022.год прослављена је храмовна слава у Текућици преподобна мати Параскева - Света Петка, која се прославља у недељу пред празник.

По благослову епископа зворничко-тузланског Господина Фотија, Свету Литургију је служио архијерејски намјесник добојски протојереј-ставрофор Мирко Николић.

Велики број парохија како ове тако и сусједних парохија присуствовали су богослужењу и увеличали овај дан.

Након богослужења обављен је трократни опход око храма и благословени су славски дарови.

Кума овогодишње славе је била Невена Ђурић а кумство за наредну годину је примио Синиша Цвијетковић са својом породицом.

Културно умјетничко друштво из Карановца својим програмом увеличало је празник у Текућици, а након програма сви присутни су наставили славље у дому код храма уз изворну музику и пјесму.

Благодарни смо Господу на данашњем дану и дару да смо у љубави и слози прославили овај диван дан. На многаја и благаја љета.

протонамјесник Александар Лучић

СВЕТА ПЕТКА ПАРАСКЕВА ХРАМОВНА СЛАВА ТЕКУЋИЦА