БЛАТНИЦА: ДУХОВСКИ ПОНЕДЈЕЉАК НА ЈАСЕНИЦИ

На Духовски понедељак 13. јуна текуће године, у селу Јасеница, парохија блатничка, служена је Света Литургија након које је обављено традиционално освећење масала.

Свету Литургију служио је протојереј ставрофор Миро Ђукарић, који је обавио и чин пољске молитве, и помолио се за напредак села и за све његове становнике.

У својој бесједи о. Миро је истакао значај празника Силаска Светог Духа на апостоле, нагласивши  да је ''Дух Свети тај који нас чини Црквом, преображава, ојачава и помаже да издржимо у овим тешким временима.'' Такође, прото Миро је упутио поуку парохијанима да чувају ''своје село, обичаје и традицију.''

Након Свете Литургије, трократног опхода и освећења масала, услиједила је заједничка трпеза љубави за све присутне уз изворну музику и народно весеље.

протонамјесник Младен Јурошевић

СИЛАЗАК СВЕТОГ ДУХА НА АПОСТОЛЕ ДУХОВИ ПЕДЕСЕТНИЦА ХРАМОВНА СЛАВА ПОЉСКА МОЛИТВА БЛАТНИЦА ЈАСЕНИЦА