СВЕТИ ЋИРИЛО И МЕТОДИЈЕ - СЛАВА СТАРЕ ЦРКВЕ У ДРИЊАЧИ

На празник Светих Ћирила и Методија прослављена је слава Старе цркве у Дрињачи која је потопљена приликом прављења термоакумулационог језера.

Свету Архијерејску Литургију у Храму светог ђакона Авакума у Дрињачи служио је, по благослову Епископа зворничко-тузланског г. Фотија, умировљени Епископ г. Константин уз саслужење архијерејског намјесника зворничког протојереја-ставрофора Видоја Лукића, протојереја Драгана Негића, протођаконâ Немање Спасојевића и Лазара Илића.

Након Свете Литургије Преосвећени владика Константин је у име Преосвећеног владике Фотија додијелио ордене Светог краља Драгутина господи Петру Млађеновићу и Радету Вуковићу те архијерејске грамате Владану и Драгану Игњатовићу, Десанки Мићић, Жељку и Александри Живановић.

Потом је услиједила празнична литија око храма, ломљење славског колача и послужење за све присутне вјернике.

Кум славе био је господин Ранко Ђурић а кумство за наредну годину је узео господин Раде Вуковић.

СВЕТИ КИРИЛО И МЕТОДИЈЕ ХРАМОВНА СЛАВА ПРЕСЛАВА ДРИЊАЧА ЕПИСКОП КОНСТАНТИН