ПИЛИЦА: СЛАВА ФИЛИЈАЛНОГ ХРАМА У БАРАМА

У недјељу, 25. јула, парохија пиличка је прославила је славу свог филијалног храма у Горњој Пилици- Баре, Свету великомученицу Недјељу ( слави се задње недјеље у јулу мјесецу).

Заиста је то био један Богом благословен дан, јер све што смо и како смо жељели да прође на овај велики дан за нас, Господ је услишио.

Свету Литургију у препуном храму служио је надлежни свештеник протојереј Дарко Б. Перић уз помоћ умировљеног свештеника протојереја-ставрофора Гавре Гајића.

Након празничне бесједе уследило је традиционално даривање Часног Крста, барјака и икона, опход око храма  и резање славског колача са кумовима славља - Чедомиром ( сином Милана) Ракићем и његовом супругом и дјецом из Бара ( Горња Пилица), који су због своје часне и поносне обавезе стигли из Италије.

Кумства за следећу годину прихватио се још један млади брачни пар, Петар и Ивана Марјановић из Бара ( Горња Пилица).

За сав многобројно присутни вјерујући народ је потом уприличен славски ручак или трпеза љубави, уз музику и весеље, дар кумова славља.

Благодаримо свима на доласку на овај сабор, за сваки прилог и принос и учешће у овом духовном слављу, са жељом да нас увијек буде што више, ради слоге, умножења и обожења.

Слава Богу за све

привремени парох пилички