ПОМЕН ДЈЕЧАКУ СЛОБОДАНУ СТОЈАНОВИЋУ

Дана 27.јула 2021.године на мјесном гробљу у Дрињачи положени су вијенци на гроб дјечака мученика Слободана Стојановића (12), а потом је у порти храма Светог ђакона Авакума у Дрињачи служен помен за Слободана, погинуле борце и све цивилне жртве у претходном рату са подручја парохије дрињачке.

Помен су служили архимандрит Лука (Бабић), настојатељ манастира Карно, протонамјесник Марко Данојловић, парох осмачки и јереј Мићо Бабић, надлежни парох дрињачки.

Помену су присуствовали представници Градске Управе Града Зворника, посланици у Скупштини Града Зворника, представници Борачких организација проистеклих из последњег рата на подручју Зворника, чланови породице преминулог Слободана и вјерни народ.

-Сваке године од почетка обиљежавања помена малом Слободану и другим жртвама обузме нас иста туга и тишина када се загледамо у његове невине очи на споменику. Али ми Хришћани имамо наду у Васкрсење и на њему темељимо нашу вјеру, а пошто је Бог наша правда, а наш пут јесте пут Богочовека, чврсто верујемо да је и овај гроб извор Васкрсења, као и онај Голготски. Зато је битно да се сваке године окупљамо 27.јула на овоме мјесту и молимо Богу и тај датум упишемо црвеним словом у наше календаре. Да се никада више не понови да нека мајка заплаче као Десанка Стојановић тих ратних година и да се ране нашег Слободана не понове ниједном дјетету овога свијета - рекао је обраћајући се присутнима јереј Мићо Бабић, парох дрињачки.

ПОМЕН ПАРАСТОС ОДБРАМБЕНО ОТАЏБИНСКИ РАТ СЛОБОДАН СТОЈАНОВИЋ ДРИЊАЧА