СЛАВА ХРАМА У ДОЊОЈ ПИЛИЦИ

У четвртак, 03. јуна, парохија пиличка прославила је крсну славу храма у Доњој Пилици ( у изградњи) - Светог цара Константина и Јелену.

Света Литургија служена је у храму Свете Петке, а потом смо у присуству вјерног народа овог дијела парохије и вјерног народа са Брањева пререзали славски колач  са кумовима славља Миланом Иванићем и његовом породицом из Доње Пилице.

Чин резања колача обавио је протојереј-ставрофор Драженко Вукотић, парох локањски, уз саслуживање јереја Илије Пантића, пароха шетићког; протонамјесника Ненада Савића, пароха главичичког и протојереја-ставрофора Гавре Гајића, свештеника у пензији.

Прото Драженко је поздравио вјерни народ, бесједио о празнику и захвалио се свима на учешћу, а посебно кумовима на приносу и спремљеној славској трпези за присутни народ.

Кумства за следећу годину прихватили су се браћа Младен и Милош Јовановић из Доње Пилице.

Посебно нас радује чињеница да смо ову славу дочекали у много сређенијем храму, а све због тога што смо у 2020. години ( од августа до краја новембра) радили неуморно, уложивши много новца и материјала.

Можда је највећи замајац и охрабрење за наставак радова била донација ЕУО-а Епархије зворничко-тузланске у износу од 10 000,00 КМ, а онда се прилог, као што то обично бива, множио, као и помоћ добрих људи у материјалу и раду на храму. Искрено, наши планови око изградње били су доста скромнији, али слава Богу који све уређује колико и како треба.

Благодарни смо Господу за све што смо успијели до сада у изградњи овог прелијепог храма, уз несебичну помоћ наше епархије, вјерног народа овога краја и појединаца из околних мјеста.Да нас Господ овдје сложи, умножи и кроз Светотајински живот обожи.

ЦАР КОНСТАНТИН ЦАРИЦА ЈЕЛЕНА ХРАМОВНА СЛАВА ПИЛИЦА