ВАСКРС У СТАРОЈ ЦРКВИ У ЗВОРНИКУ

На данашњи празник над празницима, свијетло Васкрсење Христово, који је тријумф побједе живота над смрћу, свјетлости над тамом, Бога над сатаном, протојереј-ставрофор Славенко Томић, служио је Свету литургију у храму Рођења Светог Јована Крститеља у Зворнику уз саслуживање ђакона Ђорђа Грујића.

Протојереј Милош Зекановић подијелио је радост празника са братијом и вјерницима у повратку из Каракаја гдје је служио Васкршњу Литургију.

На крају службе Светој Тајни Евхаристије приступили су они вјерници који знају колико је важно пити из Чаше бесмртности, гасити жеђ са Извора воде живе и узимати Лијек бесмртности.

Радујмо се данас радошћу којом нас је обасјао Васкрсли Господ јер дан Васкрсења је и дан нашег духовног и тјелесног спасења. Васкрсење Христово је темељ наше вјере и зато Му кличимо анђеоским ријечима: Васкрсење Твоје Христе Спасе, Ангели поју на небесима и нас на земљи удостоји да те славимо чистим срцем

Такође, молимо се данас и у својим домовима да нам Васкрсли Господ подари да нас брзо напусти ова пандемија, да се убудуће више молимо Господу и да се не задовољавамо мрвицама духовног живота већ да активније учествујемо у Светотајинском животу Цркве. Господ је увијек и на сваком мјесту присутан, у нашим срцима, душама, домовима, али је разумно што душа жели да данас буде у Цркви Божијој - Извору вјечности, јер иако знамо да је цијела атмосфера испуњена водом, ипак кад хоћемо да пијемо воду тражимо извор.

Васкрсењем Господњим порушен је зид између Бога и човјека који је саграђен због људског гријеха. Васкрсењем Господњим саграђен је неразрушиви мост љубави између Творца и човјека, који води преко бездана сатаниног. Зато трудимо се да и ми срушимо све баријере које су нас раздвајале од наших ближњих и радошћу Васкрсења трудимо се да од огреховљених људи постанемо чисти сасуди љубави Божије.

Поздравимо данас и увијек све оне који нас мрзе и воле, побједоносним поздравом, Христос Васкрсе, јер је то поздрав који улива наду на боље вријеме јер Ево дана који створи Господ да се радујемо и да се веселимо!

У свјетлости и радости Христовог Васкрсења, свим нашим парохијанима, свим православним хришћанима и свим људима добре воље, честитам празник над празницима, Свијетло Васкрсење Господње, уз радосни васкршњи поздрав:  ХРИСТОС ВАСКРСЕ – ЗАИСТА ВАСКРСЕ!

Протојереј Милош Зекановић

ВАСКРС ЗВОРНИК