МОШТИ СВЕТЕ МАТРОНЕ НА ПОКЛОЊЕЊУ У ТЕСЛИЋУ

На празник Преображења Господњег, по благослову Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Г. Фотија,  у Храм Пресвете Тројице у Теслићу донесене су, на благослов и поклоњење, мошти Свете Матроне Московске.

Високопреподобни архимандрит Исаија, игуман Манастира свете Матроне у Ритешићу донио је мошти на духовну радост вјерницима.

Стојећи достојно и са страхом Божијим, уз акатист светитељки, којим је началствовао игуман манастира Озрен, високопреподобни архимандрит Гаврило, уз саслужење свештенства Архијерејског намјесништва теслићког, вјерни народ је од светитељке тражио помоћ и молитвено заступништво.

У дане када наша Црква доживљава и прославља Преображеног Христа као истинског Бога, молимо се Светој Матрони да са свима светима буде наша нада и радост ка путу спасења.

​Ђакон Александар Митровић

МОШТИ СВЕТИ МАТРОНА МОСКОВСКА МАНАСТИР СВЕТЕ МАТРОНЕ РИТЕШИЋ АРХИМАНДРИТ ИСАИЈА АРХИМАНДРИТ ГАВРИЛО ТЕСЛИЋ