УСНУО У ГОСПОДУ ПРОТОЈЕРЕЈ-СТАВРОФОР НЕДЕЉКО ПАЈИЋ

Заупокојена литургије биће служена у петак, 21. августа у 09:00 часова, у храму Св. Георгија у Бијељини, а у 13:00 часова, у истом храму, биће одслужено опијело.

На празник Преображења Господњег, у бијељинској болници „Свети Врачеви“, упокојио се пензионисани парох бијељински протојереј-ставрофор Недељко Пајић.

Прото Недељко Пајић је рођен у Кореташима 13. јуна 1946. Завршио је Богословију Светог Саве у Београду 1967. године. Дипломирао је на Богословском факултету у Београду као и на Правном факултету у Сарајеву.

Рукоположен у чин ђакона 17. септембра, а у чин свештеника 18. септембра 1967. године од стране Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Лонгина.

Указом Епископа Лонгина постављен је за пароха у Мајевцу 1967, у Мачковцу 1970, а одлуком Епископа Василија постављен је за пароха у Бијељини 1982. године.

Чином протојереја-ставрофора одликован је 5. септембра 1991. године. Дужност архијерејског замјеника је обављао од 2. фебруара 1979. године до пензионисања. Након 26 година парохијске службе у Бијељини и 40 година свештеничке службе, пензионисан је у јулу 2008. године и причислен братству храма Светог Великомученика Георгија у Бијељини.

Прото Недељко ће бити сахрањен на градском гробљу у Пучилама.

Вјечан ти спомен, достојни блаженства и незаборавни прото Недељко!

УСНУО УПОКОЈИО НЕДЕЉКО ПАЈИЋ