ХРАМОВНА СЛАВА У НОВИМ ДВОРОВИМА

Фото: Љубомир Самарџић
 У пету недељу по Духовима на празник рођења Светог Јована Крститеља (Ивањдан), молитвено и свечано прослављена је храмовна слава у Новим Дворовима.

Том приликом на Светој Литургији началствовао је протојереј-ставрофор Небојша Богдановић парох у Рибарима (Епархија шабачка), а њему су саслуживали протојереј Ненад Ђурић; парох први дворовски и протонамјесник Митар Млађеновић; парох први великообарски те ђакон Велислав Мишура.

У својој надахнутој бесједи прота Ненад Ђурић нагласио је потребу покајања сваког од нас на шта нас  и позива Свети Јован Крститељ који је то и својим животом засведочио наглашавајући  да покајањем  чистимо душу своју од прљавштине гријеха те да би тако духовно очишћени и препорођени дочекали славни други долазак Христов.

Кумови за ову годину били су Зоран и Дијана Купусовић са својом породицом који су у име свога кумства донирали електрификацију звона на новом храму у Новим Дворовима.

После божанске трпезе Светог причешћа коме је приступио велики број наших парохијана и њихове дјеце наши уважени кумови припремили су и трпезу љубави за све присутне госте и наше парохијане.

За кума славе за следећу годину јавио се Радо Манојловић из Батковића са својом породицом.

Протојереј-ставрофор Јово Бановић

РОЂЕЊЕ СВЕТОГ ЈОВАНА КРСТИТЕЉА ХРАМОВНА СЛАВА СВЕТИ ЈОВАН КРСТИТЕЉ НОВИ ДВОРОВИ