ДОБОЈ: ПРОСЛАВА ВАЗНЕСЕЊА ГОСПОДЊЕГ У ПЛОЧНИКУ

Празник Вазнесења Господњег-Спасовдан свечано је прослављен у селу Плочник код Добоја. Вјерни народ овог краја сабрао се како би молитвено прославили славу свога храма светом Литургијом коју је служио архијерејски намјесник добојски, протојереј-ставрофор Мирко Николић.

Празничним вечерњим богослужењем началствовао је протојереј-ставрофор Душко Недић, уз саслужење протојереја-ставрофора Мирка Николића и протојереја  Дајана Трифуновића те ђакона Владе Мојевића.

Након вечерње службе обављен је трократни опход око светог храма, а затим је освећено славско жито и славски колач које је припремио овогодишњи кумови Никола и Радојка Спасојевић из Плочника са својом породицом.

За следећу годину за кумство се јавио Небојша Мишић из Добоја. Након завршеног славског обреда услиједила је трпеза љубави коју су за све присутне припремили овогодишњи кумови.

ДОБОЈ ПЛОЧНИК ВАЗНЕСЕЊЕ ГОСПОДЊЕ СПАОСВДАН ХРАМОВНА СЛАВА