БРЧКО (СРПСКА ВАРОШ): СЛАВА ГРАДА И ЦРКВЕНЕ ОПШТИНЕ

На празник светог пророка Амоса, светог мученика  кнеза Лазара и светих српских мученика, у брчанском Саборном храму Успења Пресвете Богородице служена је Света Литургија.

Евхаристијским сабрањем началствовао је протојереј-ставрофор Драган Ћирковић, архијерејски намјесник брчански, протојереји-ставрофори Славко Максимовић и Бранко Ђурић,свештеници у пензији, протојереј-ставрофор Вујадин Станишић, јереј Милорад Зарић и протођакон Драган Поповић.

Велики број присутних чланова парохијске заједнице приступио је Светом причешћу.

Како то и доликује градској слави, слиједила је Литија градским улицама, те молитвено помињање код Споменика браниоцима Брчког и Добриног споменика (улаз у Градски парк), уснулих браће и сестара који су своје животе дали бранећи вјеру и отаџбину од Косовског боја до данашњих дана.

По повратку пред храм, приступило се чину освећења и резања славског колача.

Присутне вјернике својом надахнутом бесједом поучио је протојереј-ставрофор Бранко Ђурић, а у име архијерејског намјесништва славу је честитао Аријерејски намјесник брчански протојереј-ставрофор Драган Ћирковић.

Своје прво литургијско учешће имао је византијски хор „Свети Роман Мелод“ који дјелује при храму Успења Пресвете Богородице у Брчком.

протођакон Драган Поповић
ђакон при храму Успења Пресвете Богородице
у Брчком

ВИДОВДАН ГРАДСКА СЛАВА ЛИТИЈА ПАРАСТОС ПОМЕН БРЧКО СИНИША МИЛИЋ ХОР ХОР СВЕТИ РОМАН МЕЛОД