Добој: ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОЗВАО НА ПРЕОБРАЖЕЊЕ У БОЉЕГ ЧОВЈЕКА (видео)

ДОБОЈ, 19. АВГУСТА /СРНА/ - Његово Преосвештенство Епископ зворничко - тузлански г. Фотије поручио је вјерницима у цркви Светих апостола Петра и Павла у Добоју да је циљ вјере православног народа да се преобрази Таворском свјетлошћу.

"Сваки дан треба да устанемо и почнемо да се преображавамо у бољега човјека, да се боримо са својим гресима", рекао је Владика Фотије у бесједи послије Свете архијерејске Литургије, којом je настављена прослава Преображења Господњег, славе града Добоја.

Он је навео да је Преображење Господње "једно Богојављење и откривање Свете Тројице", и пожелио да се Добој преобрази на боље, да људи постану добри и преображени.

У току Литургије Епископ Фотије рукоположио је у чин ђакона дипломираног теолога Владу Мојевића из Добоја.

Епископску грамату за неизмјерну љубав према Цркви добио је господин Војин Јовић који је дуго година црквењак у Петропавловском храму у Добоју.

Светој Литургији присуствовали су посланици у Народној скупштини Републике Српске са овог подручја, замјеник министра одбране БиХ Борис Јеринић, предсједник СДС-а Вукота Говедарица, предсједник Главног одбора СДС Милан Миличевић, почасни предсједник ПДП-а Младен Иванић и друге званице.

Ломљење славског колача обављено је истог дана у 13.00 часова у Скупштинској сали града.

ГРАДСКА СЛАВА ПРЕОБРАЖЕЊЕ ГОСПОДЊЕ ДОБОЈ ГРАДОНАЧЕЛНИК ОБРЕН ПЕТРОВИЋ ВУКОТА ГОВЕДАРИЦА МИЛАН МИЛИЧЕВИЋ МЛАДЕН ИВАНИЋ