ХОР СВ. РОМАН МЕЛОД У БАНСКОМ ДВОРУ И НА КОЛАРЦУ (ВИДЕО)

Фото: РТРС
Благословом Његовог Преосвештенства, Епископа зворничко-тузланског Г. Фотија а на позив Свете царске српске лавре Хиландара, Академије умјетности Универзитета у Бањој Луци, Музиколошког друштва Републике Српске те Задужбине Светог манастира Хиландара, организатора, византијски хор “Свети Роман Мелод“ из Брчког, узео је учешћа у манифестацији која се одвија под благословом Његове Светости Патријарха српског Г. Порфирија, под називом, „ХИЛАНДАР КАО НАДАХНУЋЕ“

У склопу манифестације, што је уједно и њена свјетска премијера, изведена је СВЕЧАНА ПОЕМА ЗА СИМФОНИЈСКИ ОРКЕСТАР-ХИЛЕНДАР, академика Владе С. Милошевића те НОЋ У ХИЛАНДАРУ, концерт за клавир и симфонијски оркестар, академика Светислава Божића.

Манифестација је организована у два дана, 25. априла у Концертној сали Банског двора у Бања Луци и 27. априла, у Великој дворани Задужбине Илије М. Коларца у Београду.

Овом приликом обиљежено је и осам стотина двадесет пет година од оснивања манастира Хиландара и педесет година од настанка партитуре Хилендар.

Обје вечери, част да отвори програм, имао је византијски хор „Свети Роман Мелод“ из Брчког на челу са диригентом и духовником хора, протојерејем-ставрофором Александром Рељићем.

ХОР ХОР СВЕТИ РОМАН МЕЛОД БРЧКО ВИЗАНТИЈСКО ПОЈАЊЕ ВАСКРС БАЊА ЛУКА БЕОГРАД