БОЖИЋНЕ РАДОСТИ У ТЕСЛИЋУ

Фото: СНИМАК ЕКРАНА

Као киша на кошевину, као капља што капље на земљу,
тако си, Христе, сишао  у  утробу  Дјеве.
Четврта пјесма канона

Празник Рођења Христовог свечано је прослављен у теслићком храму Пресвете Тројице.

Старајући се да овај свети дан буде достојно дочекан и прослављен, сви заједно смо се трудили, да учествујемо у животу Цркве како би се рођење Христово десило у срцима свих нас. Приносећи Христу дарове љубави, отварајући очи и уши како би цијелим бићем доживили тајну доласка Бога на свијет, схватамо да је овим догађајем Царство Божије у свима нама (Лк. 17,21).

Наша ревност за учествовање у овој тајни, кроз подвиг и покајање, учинила је да радост празника буде већа, да нам се кроз трпљење и смирење даје оно што истинска вјера открива: Христос  се  рађа  –  славите!  Христос  с  небеса  –  у  сусрет  му  изађите! Христос на земљи – узнесите се! Певај Господу сва земљо! У весељу пој народе!– Јер Он се прослави.

Молећи се у сабору свих светих, сабрани око Богомајке и Богомладенца, вапијемо васељени : Слава на висини Богу, а на земљи мир!

ђакон Александар Митровић

БАДЊИ ДАН РОЂЕЊЕ ХРИСТОВО БОЖИЋ ДОБОЈ