СЛАВА ХРАМА СВ. ПЕТКЕ У ГРЧИЦИ

На дан посвећен Преподобној Параскеви - Светој Петки, 27. октобра 2022, веома свечано је прослављена храмовна слава у насељу Грчица у Брчком.

Уз присуство великог броја вјерника Свету Литургију је служио архијерејски намјесник брчански, протојереј-ставрофор Миодраг Тошић уз саслужење свештенства брчанских парохија.

Старјешина храма протојереј-ставрофор Драган Ћирковић поздравио је све присутне и честитао им Крсну славу, те захвалио се свима што у многоме помажу овој Цркви и заједници.

Након Литургије изабран је кум славе Г.-дин Симо Богдановић из Грчице, те је заједно са дародавцима часних барјака и икона извршен трократни опход око храма те молитвени парастос свим погинулим борцима у претходном Одбрамбено-отаџбинском рату.

Након ломљења славског колача приступило се послужењу и трпези љубави која је припремљена.

протонајесник Милорад Зарић

СВЕТА ПЕТКА ПАРАСКЕВА ХРАМОВНА СЛАВА ГРЧИЦА БРЧКО