ПРЕОБРАЖЕЊА: ХРАМОВНА СЛАВА У БРЕЗОВОМ ПОЉУ

По записима из љетописа парохије брезовопољске, ово је 130. година од како се Преображење Господње у Брезовом Пољу прославља са свим славским обиљежјима.

У почетку је празник обиљежаван као молитва у Брезовом Пољу, а потом, када је изграђена црква, и као слава храма. Велики број људи притекао је на литургијско сабрање у свој храм.

Свету Литургију служио је протојереј-ставрофор Славко Максимовић уз саслужење браће свештеника, високопречасних протојереја-ставрофора: Јове Јовића, Ђорђа Симеуновића, Вујадина Станишића и Драгана Јездића.

Како то и приличи овом Господњем Празнику, послије свете тајне Причешћа, освештано је грожђе, које је подијељено вјерном народу на благослов.

По завршетку Литургије, обављен је трократни опход око храма и преломљен крсни хљеб са овогодишњи кумом славе, господином Љубомиром Симикићем из Слијепчевића.

Прослава је настављена трпезом љубави која је припремљена за све присутне.

Слава Богу за све.

Парох брезовопољски,